Bilgi almak için

444 4 102

Lviv Vize Pasaport Yayın Tarihi: 22.02.2017 Lviv Vize-Pasaport Hayalinizde güzel bir Lviv tatili varsa vize işlemleri anlamında çok şanslısınız. Çünkü 2011 yılından beri Türkiye ile Ukrayna arasında imzalanan anlaşma sebebiyle vize almadan Ukrayna’ya seyahat edebiliyorsunuz. Fakat yapacağınız seyahatin süresi en fazla 60 gün olabiliyor. Ayrıca Mart 2017 tarihinde alınan karar ve Haziran 2017 yürürlüğe girmesiyle Ukrayna'ya pasaportsuz yeni çipli kimliklerle giriş çıkışlar başlamıştır. Gece hayatı ve turistik yerleri ile son yıllarda oldukça popüler bir turist merkezi haline gelen ve ülkenin en batısında yer alan Polonya sınırı şehri Lviv’e gidebilmek için son kullanma tarihi geçmemiş bir pasaport sahibi olmanız yeterlidir. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey Lviv uçak biletinizi almak ve bavulunuzu hazırlamaktır. Lviv şehrinde 60 günden daha fazla kalmanız gerekiyorsa vize başvurusu yapmanız gerekiyor. Bu durumda alacağınız vizenin tek girişli, çift girişli ve çok girişli olma durumlarına göre 100 ile 230 dolar arasında bir vize harcı yatırmanız gerekmektedir.
Belgrad Vize Pasaport Yayın Tarihi: 22.02.2017 Belgrad-Türkiye arasında seyahat amaçlı turlarda vize uygulaması yoktur. Direkt uçuşlar ve vize istememesi ile Türkiye'den ziyaretçi akınına uğramaktadır. Ayrıca ülkenin ucuz olması misafirlerin yüzünü güldürmektedir.
Belgrad Resmi Dilleri Yayın Tarihi: 22.02.2017 Belgrad resmi dilleri Belgrad resmi dili de Sırbistan’ın resmi dili olan Sırpça'dır. Her ülkenin kendine özel bir resmi dili olmakla beraber resmi olarak kabul ettiği diğer ülkelerin dilleri de bulunmaktadır. Ancak Sırbistan’da bu durum geçerli değildir. Sırbistan’ın %88’i Sırpça konuşmaktadır. Belgrad’ın resmi dili Sıpça olmakla birlikte ülkede bulunan azınlık kesim tarafından Macarca, Hırvatça, Boşnakça, Karadağca gibi dillerin de konuşulması belirli bölge ve şehirler haricinde hükümet kararı ile yasak olarak bilinmektedir. Ülkenin resmi dili Sırpça olmasına rağmen siz oraya gittiğinizde Türkçe veya İngilizce konuşabilir, her türlü işlerinizi kolaylıkla çözebilirsiniz. Sırplar’ın İngilizce telaffuzlarını rahatça anlayabilirsiniz. Sırplarla iletişim kurarken de asla sıkıntı çekmeyeceğinizi söylemekte fayda var. Eğer tatilinize Belgrad ile başlayacaksanız genel olarak oluşmuş Belgrad halkının tutumu konusunda var olan düşüncelerin ön yargıdan ibaret olduğunu göreceksiniz.